„Anglický kokršpaněl je mou srdeční záležitostí

a životní nutností již více než 20 let.“

Vítejte na nových stránkách chovatelské stanice z Černého Slezska. 

Dne 28.12.2000 jsme si přivezli domů z CHS Moravia Mystery naši historicky první černou fenku anglického kokršpaněla Fatty Moravia Mystery. Fatty  se o pár let později stala zakladatelkou mého malého chovu. V roce 2004 byla do registru chovatelských stanic psů zanesena naše CHS „Z ČERNÉHO SLEZSKA“. Fattavka s námi strávila báječných téměř 15 let a umožnila nám zažít štěněcí kouzlo, všechny radosti i starosti spojené s chovem.

Pro nadšení a radost, kterou do života celé rodiny přinesla Fatty jsme zjistili, že nic není nemožné, a v únoru 2003 jsme si přivezli ze stejné CHS zlatou fenu Ginny Moravia Mystery Ginny nás v květnu roku 2007 předčasně opustila, když tragicky zahynula na toxickou otravu. Bohužel s námi pobyla velice krátce. S Fattavkou už pár let běhá za duhovým mostem a obě zůstávají  navždy hluboko v našich srdcích a ve vzpomínkách.

Výsadní místo Ginny obratem zaplnila v  červenci 2007  zlatá fenečka Arwen Silk Beauty  vnučka Fattavky.  V březnu roku 2008  padlo další velké  rozhodnutí.  Z posledního vrhu Fattavky doma zůstala  naše kokří dcera,  černá fenečka Cannbera z Černého Slezska.  S odstupem  času mohu říci, že vytvořit tuto dvojici mladých kokřiček byla správná volba. Obě kokřenky  den za dnem viditelně úročí naši dosavadní chovatelskou práci. Arwen Silk Beauty i Cannbera z Černého Slezska úspěšně hájí naše barvy.

V červnu 2015 odešla do psího nebe naše milovaná Fattavka. Nastalo další období přemýšlení. Díky našemu odchovu vrhu „D po Arwence, konkrétně díky Dianě z Černého Slezska stále koluje kokří krev naší Fattavky.  Diana z Černého Slezska dala ve svých vrzích potomky pod jménem CHS Tiffany Diamond. Přes veškeré naše plány a očekávání se však příroda zařídila po svém a fenečka po Diance se pro nás nenarodila. Shoda náhod však zafungovala perfektně :-) Kousek od nás v CHS Sirrah Shine se v červnu 2017  narodila štěňátka.

Díky Míše Šerudové  se naší nejmladší kokří láskou stala v srpnu 2017 modrá bělouška Flaya Sirrah Shine.  Pevně věřím, že Flaya do budoucna nezůstane naší jedinou barevnou kokřičkou. Čas ukáže. Momentálně je Flaya báječnou společnicí našich veteránek Cannberky a Arwen.

Kokři a jejich příběhy jsou mou nedílnou součástí. Díky za všechna životní setkání s těmito neskutečnými zvířaty a také za přátelství spojená s psími tlapkami.  Smyslem mého „kokrování“ je žít hezký společný život s lehkostí, radostí a dobrým pocitem ze všeho, co spolu děláme. 

Mým cílem v chovu je podporovat zdravá spojení jedinců příjemných povah a pěkného exteriéru.