Ginny Moravia Mystery

Ginny k nám přišla v únoru 2002 coby „dar“ v podobě rozkošné zlaté kokří holčičky s velkýma očima z chovatelské stanice Moravia Mystery Jany Babkové. Jako odzkoušení majitelé Fattavky a také kamarádi, jsme dostali Ginnu do spoluvlastnictví.

Ginny je naše na vždy nezapomenutelná zkušenost. Pro její rozporuplnou povahu, temperament, oddanost a nekonečné bručení, kterým přesně vyjadřovala veškeré své city i pocity, jaké vůbec pes může znát, jsme si ji zamilovali. Naše láska k Ginny i její k nám byla vždy jasná a nekompromisní, silná a opravdová. I Ginny u nás stejně jako Fattavka získala přezdívku.Hlavně Jana Babková vždy s úsměvem říkala Ginnuška je prostě takový dar – nedar.

Ginny nám ukázala kokra i z pohledu pracovního loveckého psa. Přestože jsme se s loveckým výcvikem konkrétně měli možnost setkat až v době jejich dvou let věku, dali jsme se do práce. Ginny zvládla zkoušku vloh. S její fyzickou vybaveností, odolností, rychlostí, vytrvalostí a vrozenou chutí do práce však nešlo ve výcviku nepokračovat. Do zvládnutí náročnějších disciplín a výcviku se dala s vervou Petra. Díky všemu strávenému času při nácviku aportů, vleček a chození po lese vzniklo silné pouto mezi pánem a psem. Pán se stal zároveň velmi schopným mladým vůdcem. Petra jako vůdkyně splnila s Ginny nároky podzimních zkoušek. Ginny získala osvědčení o úplné lovecké upotřebitelnosti.

Dne 21.5.2007 Ginny předčasně odešla do psího nebe. Zemřela následkem otravy během několika hodin. Tragicky, náhle a nečekaně. V perfektní formě a životní síle, jako chovná fena, která bohužel nestihla po sobě zanechat potomky.

Ginny je navždy psem našich životů a zůstane každému z nás hluboko v srdci. Ginny byla jako její život – žila každý den naplno, tryskem, s radostí a nahlas! Zůstáváme jí navždy vděčni, za to, že s námi byla!

A vy, kdo jste naši Ginny osobně znali, určitě víte o čem tady píši a proč je má potřeba psát o Ginny takto silná…. Díky.

Základní údaje
Narozena 13.12.2003
Za duhový most odešla 21.05.2007
Chovná fena
Výstavní ocenění

Výborná

Práce

Klubové zkoušky vloh II. cena, nos 4, hlasitost 2, 177. bodů

Podzimní zkoušky III. cena