O nás

Dne 28.12.2000 jsme si přivezli domů z CHS Moravia Mystery černou fenku anglického kokršpaněla Fatty Moravia Mystery, která se o pár let později stala zakladatelkou mého malého chovu. foto_uvod_cannbera

Pro nadšení a radost, kterou do života celé rodiny přinesla Fatty jsme zjistili, že nic není nemožné, a v únoru 2003 jsme si přivezli ze stejné CHS zlatou fenu Ginny Moravia Mystery.  Ginny nás bohužel v květnu roku 2007 předčasně opustila,když tragicky zahynula na toxickou otravu. Její výsadní místo obratem zaplnila v  červenci 2007  zlatá fenečka Arwen Silk Beauty – vnučka Fattavky.  V březnu roku 2008  padlo další velké  rozhodnutí.  Z posledního vrhu Fattavky doma zůstala  černá fenečka Cannbera z Černého Slezska.  S odstupem  času mohu říci, že vytvořit tuto dvojici mladých feneček byla správná volba. Obě kokřenky  den za dnem viditelně úročí naši dosavadní chovatelskou práci. Arwen Silk Beauty i Cannbera z Černého Slezska úspěšně hájí naše barvy.

V roce 2004 byla do registru chovatelských stanic psů zanesena naše CHS „Z ČERNÉHO SLEZSKA“. arwen_uvod

Hlavní myšlenkou celé mé chovatelské práce je radost, zdraví, nadhled a pohoda. Našim psům se snažíme dopřávat „psí život“. Podporujeme jejich vrozené vlohy, dle jejich individuálních potřeb a schopností. Snažíme se o to, aby štěňata z našeho rodinného chovu dělala svým novým majitelům radost v každodenním životě. Naši psi jsou členy naší široké rodiny, odrůstají přirozeně spolu s našimi dětmi.